Tablete…

Na va, neperseniausiai per eBay įsigijau seniai norėtą daikčiuką – planšetę (angl. tablet).

Kas nežino, tai čia toks kompiuterio priedas, kuris leidžia piešti kompiuteryje, kaip ant lapo popieriaus. Į komplekta įeina specelus rašiklis ir jautrus paviršius, ant kurio piešiant viskas perkialiama į kompiuterį. Šis aparatas jaučia 520 paspaudimo lygių, tad kuo stipriau spausite rašiklį į paviršių, tuo ryškesę liniją jis pieš. Žinoma yra ir visokių kitokių subtilybių, kad padaryti piešimą kuo realistiškesnį ir paprastesnį.

Man finansai leido įsigyti tik pačią paprasčiausią WACOM planšetę, kuri išties yra skirta visokiems verslininkams dėti parašus ir daryti panašius dalykus,  bet manau jau kaip nors su ja išeis ir man papeckelioti. Maniškė planšetė yra mažiausio galimo – A6 lapo dydžio, bet naudotis tikrai galima. Labai svarbus dalykas yra rašiklis, kuris nenaudoja jokių elementų ir veikia 5mm atstumu nuo paviršiaus, todėl šiaip planšetę galima naudoti ir kaip pelę. Naujesnių modelių rašikliai net turi du aktyvius galus – vienas trina, kitas rašo.

Maniškė planšetė:

Kuo išvis ta planšetė gerai, palyginus su paprastais dažais ir pieštuku ? Na piešti tikrai nėra labai paprasta ir kiek pasikaitinėjau tam ,kad prisivytum pieštuka reikia gerai padirbėti.
Tačiau darbų redagavimas, publikavimas, retušavimas išties yra daug daug paprastesnis. Galiausiai ir popieriaus nenaudoji, tad ilgam laikotarpyje žiūrint ekologiškiau (čia pats db sugalvojau :]). O ir šiaip pastaruoju metu vis daugiau su grafika dirbu, tad greitis ir laiko sanaudos irgi labai svarbios.

opa, opa ir kažką sumečiau, bet kaip ir sakiau, dar reikės daug daug treniruotis:

Tagged

4 thoughts on “Tablete…

 1. juozapas says:

  sveikinu su sauniu pirkiniu! wacom kiek teko girdet bene geriausias plansetes gamina

 2. Justinas says:

  Tai ,kad daugiau niekas nieko negamina. Trust ir Hama gal turi kazkokius panasius daiktus, bet ten kazkoks pasityciojimas ir neto komentaru :]

 3. Gytis says:

  Sveikinu,

  Pats esu brainstormeris, tai man irgi praverstų toks dalykas, nes dabar jei negaliu parodyt sketch’ų šalia, tai reikia fotkint ir siųsti.

  Planšetė leidžia piešiamus dalykus verstis vektoriais iškart. Tai yra labai gerai ir supaprastina viska : )

 4. Ernestas says:

  you are in the club!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: