Sniegas Druskininkuose…

Taigi prieš kelias savaites sėdom su sese ir nulėkėm į Druskininkus išbandyti naujosios “Snow Arena”. Žinau ,kad bent keli žmonės yra, kurie kartais net paskaito šitas rašliavas, prijaučiantys sniegui ar žadantys pradėti aktyviau jį išnaudoti ateinantį sezoną. Tad galbūt padėsiu apsispręsti jiems ar vertas tas reiškinys dėmesio.

Turiu pasakyti ,kad važiavome pirmadienį po pietų. Todėl žmonių praktiškai nebuvo. Savaitgaliais manau vaizdelis visai kitas. Jau atvažiavus į aikštelę pasimatė kiek mažai mašinų. Na nieko keisto, normalūs žmonės dirba. Kaip tikri snowboarderiai nors ir po piet atvažiavom, bet paėmėm visos dienos bilietus, kurie išties nėra tokie jau brangūs. Po 69lt, kas yra visai padoru, palyginus su kainomis kitose trasose. Buvome ten 15:00, o trasos veikia iki 22:00 paprastom dienom, tai manėm, kad spėsim kaip reikiant atsivažinėti.

Taigi eini persirengti. Persirengimo sąlygos paprastos – kiekvienam po spintelę. Yra dušai, bet ne per daug. Keista, jog persirengimo patalpa gerokai šildoma, nes kai persirengi jau būni kaip reikiant suprakaitavęs. Beeinant į trasą, prigavo prižiūrėtojas – galima tik šalmais. Na viskas norma. Sesei reikėjo išsinuomoti, bet vos keli litai kainuoja. Išties taip ir turi būti – šalmas reikalas geras.

Pirmas įspūdis įėjus į trasą – šalta. Išties šalčio tai ten pakankamai. Temperatūros taip ir nepažiūrėjau, bet sakyčiau gal kokie 10C stovi. Antras įspūdis – pilka. Aplink spalvų mažai, tik per langą šviečia žalia žolė, tai keista išties. Pirmas važiavimas – sniegas geras, nelimpa. Šiek tiek trūksta gal apšvietimo, kad šešėliai geriau matytųsi kai su akiniais, bet šiaip viskas norma. Pagrindinis keltuvas normalus, kėdutės. Viskas patogu. Laukti irgi nereikėjo, nes žmonių visai mažai. Be pagrindinės trasos, yra ir varlininkas, daug vietos mokymuisi.

Trasa išties pakankamai ilga. Tiesi ir truputį laiptuota. Viskas norma. Nuvažiavom vieną, antrą kartą. Ir po kokių penkių kartų… nuobodu… leidiesi, kyli, leidiesi, kyli… visur pilka. Leidiesi 1min. paprastu tempu, kyli 5min. (jei nereikia laukti eilėje). Šaltis toks dirbtinis ir nemalonus. Nepalyginsi su tikra gamta…

Na tai kad per daug neužtempti, tai va pasakysiu, kad net neišvažinėjom iki trasų uždarymo. Tuo tarpu kai Alpėse nuo kalno leidiesi jau tada kai ima siego valytuvai važinėti ir išvaro tave. Na nuobodu, tiesiog labai nuobodu… Supranti kiek daug duoda išties gamta ir kaip viskas dirbtina aplinkui :/ Iniciatyva labai gera, prieš važiuojant į užsienį gal neblogai nulėkti ,kad nereiktų laiko gaišti jau vietoje mokantis. Bet šiaip sunku rasti didelių pliusų… :[ Gal kai bus atidaryta ir trasos dalis lauke bus geriau. Dar kartais pripučia pagalvę ant kurios galima šokinėti, pastatys minimalų snow parką. Bet taip tiesiai pasakius, ar apsimokės važiuoti vis tiek nežinau – sudėjus visus kaštus (nuvažiavimo laiką, benziną, bilietą, maistą), malonumas gaunasi išties nepigus, o ir arčiau yra kur pasilinksminti ant sniego.

Trumpa video medžiaga. Niekas nemontuota ir netvarkyta, bet tik šiaip ,kad suvoktumėte kaip ten viskas atrodo ir kiek trunka.

Todėl man vis dar geriausia vieta slidinėti Lietuvoje lieka Tauro kalnas. Nuvažiuoji ten kokią 12val. naktį. Žmonių nė vieno – nei ant trasos, nei aplink, viską apšviečia miesto pašvaistė, vaizdai gražūs. Ir taip sau važinėji iki kokios 4val. Netgi gali surasti puraus sniego kalno šone. Aišku reikia laipioti, bet kai gera daina groja, tai nesukelia visai jokių problemų. O kai pavargsti, tai tiesiog atsiguli ant kalno ir guli sau į miesto šviesas žiūrėdamas ir Pink Floyd klausydamas.

Į Druskininkus nuvažiuoti aišku vis tiek bent kartą sakyčiau vertą. Na pamatyti kas per daiktas. Galbūt net patiks. Bet jeigu jums ten išties patiks, tai reiškia ,kad jūs dar nežinote kas yra tikrasis slidinėjimas. Nes būtų tiesiog nuodėmė lyginti tokį slidinėjimą su Alpėmis ar bet kokiais kitais kalnais. Aš apskritai važiuoju savaitei į kalnus ne dėl savaitės slidinėjimo (aišku visą savaite viskas labai smagu),bet dėl minutės ar dviejų tos grynos grynos ekstazės, kai tu leidiesi per pusnį ir… Na jausmas yra ant tiek nenupasakojamas, tad čia aš apie jį nieko neparašysiu. Kas jautė tas žino. O kas dar nežino, tai marš į kalnus! :]

Keli video pabaigai su kalnais… tikrais kalnais… kad labiau norėtumėte ;]

Ir čia dar kad per daug į kalnus nenorėtumėte :] (atsidarę vimeo galit paskaityti visą istoriją):

Tagged ,

3 thoughts on “Sniegas Druskininkuose…

  1. Just go says:

    fun fun fun :))

  2. Tikra tiesa, jei esi pabuvęs kalnuose, uždaroj sniego arenoj būsiu niūroka.. Bet vasarą, kai nėra alternatyvų, džiaugiesi ir tuo:) Gal teko būti latvijoj? Labai noriu aplankyt, po biškį dairausi, skaitinėju, planuoju

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: