1% of story

Technika lemia tik 1% bet kokio gero kūrinio. Visa kita yra istorija. Deja, mano galvos istorijos, o ypač geros istorijos, bijo kaip maro, todėl tenka orientuotis į techniką.

Nors šiais laikais kino kūrimas yra laisvesnis ir pigesnis nei bet kada ankščiau (kas turi daug neigiamų savybių, bet apie tai kitą kartą…), tai nereiškia kad įranga yra pigi ir prieinama kiekvienam. Būtent todėl, daugelis žmonių gali įsigyti nebrangias kokybiškai filmuojančias kameras, tačiau papildomi, filmavimui skirti aksesuarai, jau yra prieinami ne kiekvienam. To pasekmė yra daugybė žmonių, darančių tuos aksesuarus savadarbiu būdu. Netgi daug dabartinių kino grandų, būtent taip pradėjo savo kino karjeras. Štai Peteris Jacksonas (LOTR, Hobitas, King Kong’as…) čia demonstruoja ir pora savo kūrybos prietaisų iš savo vieno pirmųjų filmų “Bad Taste”.

Kadangi istorijų badas, sekdamas Peterio Jacksono pėdomis, nusprendžiau ir aš pasikrapštyti ir pabandyti sukurti prietaisų, kurie praplėstų mano kameros galimybes. Į gamybą nesigilinsiu, bet jei kam labai knietės, mielai atsakysiu į visus klausimus. Tai ką matot čia, gal ir neatrodo gerai, bet šie rezultatai pasiekti po n kiekio prototipų ir sugadintų detalių. Na toks jau tas procesas…

1. Glide Cam.
Šis pagalys yra skirtas stabilizuoti kamerą judant. Gaunamas efektas yra panašus į plaukimo ar skridimo, nes stiebe esanti guolių sistema (gimbal) panaikina šoninius judesius ir vibracijas ateinančius iš rankos, o apačioje esantys svoriai laiko kamerą stačioje pozicijoje. Labai praverčia scenose, kur reikia sekti einančius ar bėgančius žmones. Padaryta iš riedlenčių guolių, pvc vamzdžių, sriegiklio laikiklių, poros metalinių profilių, plastiko gabalų ir daug veržlių.

CameraGear-9624

CameraGear-9716

CameraGear-9695

CameraGear-9684

Daugiau foto>>

2. Slider.
Bėgiai skirti kameros judėjimui į šonus. Profesionalūs paprasti būna motorizuoti, tam kad išgauti labai tolygų slinkimą, tačiau maniškis pakankamai masyvus ir tikslus, tad kamera juda pakankamai tolygiai. Pritaikymo galimybės labai plačios, nes gali būti tvirtinamas ir prie trikojo, ir dedamas ant žemės, judėti į šonus, ar į viršų ir apačią. Padaryta iš poros aliuminio profilių, metalinių strypų, kampainių ir pvc vamzdžių.

CameraGear-9826

CameraGear-9809

CameraGear-9794

Daugiau foto>>

3. Shoulder Rig #1.
Laikiklis skirtas kamerą laikyti ant peties. 15mm bėgiai yra standartas, todėl teoriškai galima tvirtinti ir įvairius aksesuarus. Teko praleisti labai daug laiko, kol pagaminau patikimus vamzdžių laikiklius iš 15mm plastiko. Atrodo toks paprastas daiktas, bet… Toks kameros laikiklis tikriausiai yra pats populiariausias filmavimo aksesuaras skirtas kameros stabilizacijai. Leidžia greitai sekti objektus, tvirtinti daug aksesuarų ir t.t.
Pagaminta iš 15mm plastiko, aliuminio vamzdžių, daug varžtų.

CameraGear-9947

CameraGear-9939

CameraGear-9960

Daugiau foto>>

4. Shoulder Rig #2.
Panašus į praėjusį, tik be svorių ir remiamas į petį. Šiek tiek paslankesnis, lengvesnis ir mažesnis.

CameraGear-9749

CameraGear-9722

CameraGear-9766

Daugiau foto>>

5. Fig Rig/ Spyder Trax Dolly.
Čia sujungta keletas prietaisų į vieną. Pirmiausia tai laikiklis skirtas kamerą laikyti dviem rankomis iš šonų. Taip pat suvirinau rankeną, skirtą paimti kamerą iš viršaus. Galiausiai panaudojau senas riedlenčių ašis ir ratukus, kad suteikti galimybę važinėti į šonus. Galimybių išties daug. Pagaminta iš aliuminio profilių ir vamzdžių, metalo profilių, aliuminio plokštelės, daug varžtų…

CameraGear-9860

CameraGear-9849

CameraGear-9831

CameraGear-9871

Daugiau foto>>

6. Bicycle Handlebars Rig
Tiesiog paprastas laikiklis skirtas tvirtinti prie plentinuko vairo. Paeksperimentavimams, kai GoPro kokybės neužtenka.

CameraGear-9666

CameraGear-9669

Daugiau foto>>

Visi šie prietaisai išties yra lengvai padaromi kiekvienam norinčiam. Aš nesekiau jokių konkrečių instrukcijų (matyt todėl teko tiek daug prototipuoti), bet jei kas nors ką nors gamintų ir kiltų klausimas, raštelkite ir bandysiu padėti.

Tagged , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: